Urządzenia

Artykuły grzewcze. Mega asortyment.

Samodzielne zaaranżowanie mieszkania to nie lada wyzwanie. Tutaj liczą się nawet najmniejsze detale, które wpływają na efekt końcowy. Wiele osób zapomina o tym, że grzejniki powinny być nie tylko funkcjonalne oraz niezawodne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Decyzji zakupowej nie należy podejmować zbyt pochopnie! Jest w czym wybierać, a więc znalezienie odpowiedniego wariantu, to tylko kwestia czasu. Warto dowiedzieć się, jak na przestrzeni lat zmieniały się elementy grzejne. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie wiedział, że będą one stanowić oryginalną ozdobę pomieszczenia!

Ewolucja kształtu – jak przez lata zmieniały się formy grzejników?

Systemy grzewcze znane są od czasów starożytnych Rzymian, którzy wdrożyli rozwiązanie przypominające współczesne ogrzewanie podłogowe. Pierwszy kaloryfer, który opierał swoje działanie na sprężonej parze wodnej, pojawił się w 1855 roku. Początkowo posiadał on formę ciężkiej, a jednocześnie dużej skrzynki. Grzejnik zajmował sporą ilość przestrzeni, więc zamaskowanie konstrukcji nie było prostym zadaniem. W kolejnych latach testowano nowe technologie, co umożliwiło stworzenie modeli żeberkowych. To klasyka, która jest znana do dzisiaj. Relatywnie niedawno pojawiły się elementy grzejne dekoracyjne, które posiadają kształt m.in. drabiny, kwadratu, czy też serpentyny.

Z jakich materiałów produkowane są kaloryfery?

Wiele zależy od rodzaju kaloryfera. Grzejniki łazienkowe często wytwarzane są z miedzi lub aluminium. Powinny być one nie tylko lekkie, ale również trwałe i niepodatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wiadomym jest, że łazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na wilgoć, która przyczynia się do rozwoju procesów korozyjnych. W pozostałych wnętrzach chętnie montowane są modele stalowe, które są relatywnie tanie, a jednocześnie wytrzymałe. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kaloryfery żeliwne, jednak warto wziąć pod uwagę, że nierzadko zapewniają one ponadprzeciętną moc grzewczą. Doskonale sprawdzają się w przestronnych wnętrzach, których skuteczne ogrzanie może być problematyczne.

Jaki system podłączenia wybrać?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Każda instalacja jest inna – najczęściej można spotkać się z podłączeniem bocznym, jednak wyróżnia się m.in. system przyłączenia od dołu oraz tyłu. W przypadku wątpliwości wystarczy skontaktować się z obsługą sklepu oferującego artykuły grzewcze. Marka AG Grzejniki Design gwarantuje nie tylko zróżnicowaną ofertę oraz uczciwe ceny, ale również kompleksowe wsparcie doświadczonych konsultantów. W bogatym asortymencie można znaleźć m.in. ozdobne kaloryfery pokojowe, czy też grzejniki łazienkowe Katowice.

Podstawowe rodzaje grzejników

Nowoczesny system grzejny powinien zapewnić oczekiwaną wydajność. Ważne jest, aby został on dopasowany do metrażu danego pomieszczenia, a także jego zapotrzebowania na energię. Można wyróżnić m.in.:
– grzejniki pokojowe,
– grzejniki kanałowe,
– grzejniki łazienkowe,
– grzejniki ozdobne.

Zapraszamy na artykulygrzewcze.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *