Programy

Najlepsze komunikatory na komputer – ranking

Dzięki rozwojowi technologii mamy możliwość zaspokajania naturalnej potrzeby rozmowy z na wiele sposobów. Znacznie ułatwiają nam to komunikatory, które pozwalają na kontakt z dowolną osobą nawet po drugiej stronie kuli ziemskiej. Większość z nas używa powszechnie znanych komunikatorów na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety oraz telefony. Co jednak, jeśli potrzebujesz skorzystać tego typu programu na platformie komputerowej? Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! W niniejszym wpisie mamy przyjemność przedstawić Ci kilka najlepszych komunikatorów internetowych współpracujących z komputerowymi systemami operacyjnymi. Zapraszamy!

WhatsApp

Już od roku 2016 WhatsApp dba o użytkowników laptopów oraz komputerów stacjonarnych zapewniając im desktopową wersję programu. Co więcej, w 2018 roku ten popularny komunikator wyszedł w wersji dedykowanej stricte systemowi Windows 10.

WhatsApp dla komputerów jest propozycją nieco odstającą od reszty omówionych w niniejszym wpisie komunikatorów. Przede wszystkim, nie może on być używany niezależnie od urządzenia mobilnego. Aby zainstalować WhatsAppa na komputerze, w pierwszej kolejności musi on znaleźć się oraz zostać zarejestrowany na telefonie lub tablecie obsługującym karty SIM. Z reguły nie stanowi to większego problemu, niemniej jednak nieco komplikuje cały proces.

Największe zalety WhatsAppa to wysoki poziom bezpieczeństwa, łatwość obsługi oraz wyjątkowa przejrzystość. Program umożliwia przesyłanie klasycznych wiadomości tekstowych, wszelkich typów plików oraz multimediów, a także rozmowy głosowe i wideo.

Viber

Viber to także komunikator typowy dla platform mobilnych, niemniej jednak jest on przystosowany do niezależnego funkcjonowania w środowisku komputerowym. Viber – podobnie jak WhatsApp pozwala na wymianę wiadomości tekstowych, plików i multimediów, a także rozmowy głosowe oraz wideo. Ogromną zaletą tego programu jest możliwość integracji z aplikacją mobilną bez jednoczesnego narzucania użytkownikowi takiego połączenia. Zalogowanie się do konta Viber daje dostęp do wszystkich swoich kontaktów, a także całej historii wiadomości.

Poza tym, dzięki funkcji ViberOut użytkownik zyskuje możliwość SMS-owania oraz wykonywania klasycznych połączeń telefonicznych. Usługa ta dostępna jest oczywiście za stosowną opłatą.

GG

GG to obecna oficjalna nazwa popularnego komunikatora znanego niegdyś jako Gadu-Gadu. Ten polski produkt najlepsze lata ma już sobą, niemniej jednak wciąż posiada on liczne grono wiernych fanów. GG jest obecnie mocno rozbudowanym programem, którego możliwości wykraczają znacznie poza zwykłe funkcje komunikatora.

GG umożliwia przede wszystkim wymianę wiadomości tekstowych. Oprócz tego program ten oferuje funkcję przesyłania różnego rodzaju plików oraz multimediów. Poza tym GG pozwala na słuchanie radia oraz zapewnia skromną dozę rozrywki w postaci prostych gier wideo dostępnych bezpośrednio w aplikacji.

Skype

W zestawieniu tym nie może zabraknąć legendarnego komunikatora o nazwie Skype. Jest on jednym z najpopularniejszych i najlepiej dostoswanych do środowiska komputerowego programów tego typu. Poza tym od wielu lat Skype dostępny jest także na wszystkich najważniejszych platformach mobilnych

Skype umożliwia czat tekstowy oraz głosowy. Ponadto komunikator ten pozwala na wymianę plików wszelkiego typu oraz multimediów. Co więcej, Skype posiada funkcję klasycznych SMS-ów oraz rozmów telefonicznych. Aby jednak otrzymać dostęp do tej usługi, należy doładować odpowiednie konto za pomocą środków finansowych. Klasyczne funkcje Skype są oczywiście darmowe.

Messenger

Znany nam z urządzeń mobilnych Facebook Messenger działa także w wersji desktopowej. Największe zalety tego komunikatora to popularność, funkcjonalność oraz łatwość obsługi. Program pozwala na czat tekstowy, rozmowy głosowe i wideo, a także przesyłanie wszelkiego rodzaju plików oraz multimediów.  Messenger występuje rzecz jasna w polskiej wersji językowej.

Co bardzo ważne, dostęp do Messengera uzyskujemy za pomocą danych logowania z platformy Facebook. Wielopłaszczyznowość komunikatora oraz kompatybilność z najpopularniejszym serwisem społecznościowym świata to zalety nie do przebicia.

Powyższe zestawienie komunikatorów pracujących w środowisku komputerowym zostało przygotowane w losowej kolejności. Każdy z wymienionych programów pod pewnymi względami różni się od pozostałych, dlatego też nie da się jednoznacznie określić, który z nich jest najlepszy. Jeśli szukasz niezawodnego komunikatora, który zaspokoi wszystkie Twoje wymagania, najlepiej będzie, jeśli spróbujesz każdej z przedstawionych wyżej propozycji. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *