Programy

Najlepsze darmowe odtwarzacze filmów i muzyki dla systemu Windows

Choć komputery są sukcesywnie wypierane przez tablety, a nawet smartfony, te tradycyjne urządzenia z pewnością nie wyjdą z użytku jeszcze przez długi czas. Wielu z nas umożliwiają one przede wszystkim swobodne poruszanie się po świecie multimediów. Jeśli i Ty używasz swojego komputera do odtwarzania muzyki oraz filmów, nie jesteś wyjątkiem. Czy posiadasz jednak wysokiej jakości program pozwalający na profesjonalną obsługę tego typu multimediów? W tym wpisie zaprezentujemy Ci kilka godnych uwagi propozycji.

ALLPlayer

Jak sama nazwa wskazuje, program ALLPlayer pozwala na odtwarzanie wszystkich rodzajów multimediów. Aplikacja ta stworzona jest na licencji freeware, co znaczy, iż można nabyć ją bezpłatnie w zupełnie legalny sposób. ALLPlayer działa na wszystkich wersjach systemu operacyjnego Windows. Program istnieje także w polskiej wersji językowej.

ALLPlayer być może nie stanowi najlepszej z zaprezentowanych tu propozycji, niemniej jednak powinien on spełnić wymagania zdecydowanej większości użytkowników komputerów stacjonarnych oraz laptopów. ALLPlayer obsługuje wszystkie najczęściej spotykane formaty plików multimedialnych, łącznie z filmami 4K oraz 3D. Dodatkowo program jest zintegrowany z serwisem Napisy24. Ponadto ALLPlayer potrafi odtworzyć plik bezpośrednio z pliku RAR, a także płyty CD lub DVD. Program oferuje także Equalizer oraz funkcję rodzicielską.

VLC Media Player

VLC Media Player to produkt firmy VideoLAN Team. Tak jak program omawiany powyżej, ten również jest rozprowadzany na licencji freeware, to jest w pełni bezpłatnej. VLC Media Player dostępny jest na wszystkie wersje systemu Windows od XP wzwyż. Występuje także w polskiej wersji językowej.

VLC Media Player świetnie nadaje się do odtwarzania wszelkiego typu multimediów. Najbardziej cenią go jednak osoby słuchające muzyki oraz oglądające filmy na zasadzie transmisji strumieniowej. Co bardzo ważne, producenci VLC Media Playera wyposażyli go we własny zestaw kodeków, co znacznie poszerza zakres możliwości programu. Dodatkowo potrafi on dekodować dźwięk ze ścieżki Blu-ray Linear PCM oraz Dolby Digital Plus. Wydawca programu regularnie aktualizuje swój produkt czyniąc go jedną z najstabilniejszych rynkowych propozycji w branży odtwarzaczy multimedialnych.

AIMP

AIMP to jeden z najmniej docenianych, a zarazem najlepszych programów obsługujących muzykę oraz filmy. Produkt ten został stworzony przez firmę AIMP DevTeam na licencji freeware. Zajmuje on zaledwie 8 MB, czyli niemal pięć razy mniej niż poprzednicy omówieni w poprzednich śródtytułach. AIMP działa na wszystkich wersjach systemu Windows, od XP wzwyż. Program dostępny jest także w języku polskim.

Początkowo AIMP może wydać Ci się mało zaawansowanym. W rzeczywistości posiada on jednak wszystkie potrzebne funkcje – a w tym takie, których nie zawierają programy konkurencyjne. Oprócz wszelkich funkcji klasycznego odtwarzacza, AIMP pozwala na konwertowanie formatów pików muzycznych. Program posiada wiele wersji kolorystycznych. Ponadto, bardzo oszczędnie korzysta on z zasobów komputera, dzięki czemu sprzęt nie ulega przeciążeniu. Producenci AIMP zdobyli się także na bardzo ciekawe rozwiązanie. Otóż zastosowali oni w programie system rozbudowywania głównego modułu za pomocą wtyczek. Jeśli chcesz więc skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji AIMP, po prostu dobierz do niego odpowiednie dodatki. Co równie ważne, producent jest bardzo systematyczny w tworzeniu aktualizacji. Dzięki temu wszystkie problemy dotyczące funkcjonowania programu rozwiązywane są na bieżąco.

iTunes

Nie, nie jest to żart. Wbrew pozorom program ten to propozycja nie tylko dla posiadaczy sprzętu marki Apple. iTunes dostępny jest także dla urządzeń opartych o system Windows i – co ciekawe – świetnie się na nich sprawuje. Program ten występuje rzecz jasna w polskiej wersji językowej. iTunes – choć jak na Apple jest to nieco dziwnie – produkowany jest na licencji freeware, co oznacza, iż możesz legalnie nabyć go za darmo.

iTunes umożliwia odtwarzanie multimediów zarówno dźwiękowych, jak i filmowych. Ponadto program ten pozwala na tworzenie bibliotek, konwertowanie formatów audio, a nawet wypalanie płyt CD. Co więcej, iTunes wyposażony jest w system Home Sharing umożliwiający dzielenie własnych multimediów pomiędzy innych użytkowników programu. Należy wspomnieć w tym miejscu także o usługach przeznaczonych typowo dla posiadaczy urządzeń marki Apple. iTunes pozwala im na tworzenie mobilnych kopii zapasowych iPhone’ów, iPod’ów oraz iPad’ów.

Czy i Ty poszukujesz profesjonalnego programu do obsługi multimediów? Jeśli tak, artykuł ten z pewnością pomógł Ci w podjęciu właściwej decyzji. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *