Komputery

Jak wybrać dobry serwis komputerowy?

Nawet jeśli otaczasz swój komputer wzorową troską, wcześniej czy później ulegnie on awarii. To fakt, iż wiele usterek możemy usunąć na własną rękę, niemniej jednak w większości podbramkowych sytuacji konieczne okazuje się skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu. Niestety, poszukiwania godnego zaufania punktu usługowego tego typu z reguły nie są łatwe. Na co warto zatem zwrócić uwagę, by znaleźć dobry serwis komputerowy? Zapraszamy do lektury!

Opinie prawdę Ci powiedzą

Znane każdemu porzekadło „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, zawiera w sobie więcej prawdy, niż mogłoby nam się wydawać. Jeśli dana firma świadczy usługi na wysokim poziomie, jej Klienci z pewnością to docenią i pozostawią po sobie przychylne opinie. W przypadku odwrotnym, osoby niezadowolone z wykupionych usług tym bardziej nie omieszkają wspomnieć o tym szerokiej publiczności.

Podsumowując, najważniejszym elementem poszukiwań godnego uwagi serwisu komputerowego jest zapoznanie się z jego opiniami. Gdzie jednak możesz znaleźć wartościowe opinie oraz recenzje? Najlepszym źródłem tego typu informacji jest oczywiście Internet. Słowo „Internet” kryje w sobie jednak wiele. Gdzie dokładnie sieć skrywa najrzetelniejsze opinie na temat serwisów komputerowych?

Wiele punktów usługowych jest zarejestrowana w Google. Umożliwia to łatwe znalezienie firmy w wynikach wyszukiwania oraz na elektronicznej mapie. Jednocześnie ‘obecność’ danego przedsiębiorstwa w spisie Google pozwala jego Klientom na wystawianie ocen oraz pozostawianie opinii. Są one publiczne, dzięki czemu każdy może mieć w nie wgląd. Poza tym opinii na temat serwisów komputerowych możesz szukać na stronach internetowych specjalizujących się w gromadzeniu informacji na temat firm. Warto zajrzeć szczególnie na opineo.pl lub panoramafirm.pl.

Nie zapominaj także o sile słowa. Choć w przekazywanych ustnie informacjach może ukrywać się wiele przeinaczeń, opinie członków Twojej rodziny oraz znajomych mogą okazać się najbardziej wartościowe ze wszystkich, jakie uda Ci się znaleźć.

Ceny usług serwisu komputerowego

Sam fakt rzetelności danej firmy oraz wysokiej jakości świadczonej przez nią usług nie powoduje, że chcemy skorzystać z jej pomocy. Gdyby tak było, wszyscy jeździli by samochodami BMW oraz Mercedes. Dlaczego jednak rzeczywistość wygląda inaczej? Odpowiedź jest oczywista – nie każdego na to stać. Przekładając ten wniosek na branżę komputerową zaczynamy rozumieć, jak ważnym elementem oferty serwisu jest przystępna cena jego usług. Ile powinny więc kosztować prace związane ze sprzętem komputerowym? Oto fragment przykładowego cennika poglądowego:

 • Wymiana lub montaż karty graficznej: od 50 zł
 • Wymiana lub montaż zasilacza: około 70 zł
 • Wymiana pasty termo-przewodzącej: od 50 zł do 15 zł
 • Wymiana lub montaż płyty głównej: od 100 zł do 170 zł
 • Wymiana lub montaż procesora: około 70 zł
 • Wymiana lub montaż pamięci RAM: około 30 zł
 • Wymiana lub montaż dysku twardego: około 30 zł
 • Wymiana lub montaż układu chłodzenia: około 40 zł
 • Wymiana lub montaż karty rozszerzeń: około 30 zł
 • Wymiana lub montaż napędów optycznych: około 30 zł
 • Wymiana lub montaż podzespołów do nowej obudowy: od 100 zł do 170 zł
 • Czyszczenie czytnika napędu optycznego: około 60 zł

Oczywiście ceny poszczególnych usług mogą różnić się od siebie w zależności od lokalizacji serwisu. Z reguły powinny one jednak mieścić się w zaproponowanych powyżej zakresach. Przystępne ceny (nie mylić z zaniżonymi) oferowane przez serwis świadczą w dużej mierze o jego poprawności oraz poszanowaniu względem Klienta.

Kontakt z Klientem na poziomie

Jeśli potrzebujesz wyjątkowo profesjonalnej pomocy, a czas pozwala Ci na drobiazgowe poszukiwania, możesz dokonać małego rekonesansu osobistego. Nikt nie zabroni Ci udać się do serwisu w celu zadania kilku pytań. Składając osobistą wizytę w punkcie usługowym stosunkowo łatwo dowiesz się, czy masz do czynienia z profesjonalistami, czy też nie. Jeśli wiesz co nieco o komputerach, byłoby dobrze, gdybyś zadał kilka pytań na temat sposobu rozwiązania usterki przez serwisantów. Miej oczy szeroko otwarte i nie bój się stawiać własnych wymagań!

Jeśli poszukujesz godnego zaufania serwisu komputerowego w swojej okolicy, niniejszy wpis z pewnością okaże się dla Ciebie pomocny. Czy uważasz materiały tu publikowane za interesujące i wartościowe? Jeśli tak, zapraszamy Cię do zapoznania się z pozostałymi artykułami znajdującymi się na naszym blogu. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *